Przejdź do treści
slider
Przejdź do stopki

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ, DZIEŃ LISTONOSZA

Treść

Dzień Poczty Polskiej, Dzień Listonosza 📮✉📬📨

18 października to historyczna data dla Poczty Polskiej, bowiem tego dnia, w 1558 roku zapoczątkowała ona swą działalność. Z tej okazji odbywa się uroczyste święto - Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza.

W tym dniu grupy II i III z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Podegrodziu. Podczas tej wizyty przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca na Poczcie, jak prawidłowo zaadresować list i przesyłkę, kto to jest adresat i nadawca, zapoznały się z różnymi rodzajami listów (zwykły, polecony, w trybie ekonomicznym i priorytetowym). Miały również możliwość zobaczyć różne druki, formularze, koperty oraz zaobserwować, jak Pani pracująca na poczcie ostemplowuje przesyłki. Na koniec spotkania dzieci złożyły pracownikom Urzędu Pocztowego życzenia, podziękowały za możliwość wizyty i przekazane informacje oraz wręczyły upominek.

W grupie IV podczas zajęć poświęconych tej tematyce dzieci poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Układając historyjkę obrazkową "Droga listu", przedszkolaki dowiedziały się, jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by trafić do rąk adresata. Podczas zabawy tematycznej "Na poczcie" dzieci odgrywały rolę pracownika poczty i petenta, wypełniały druki, formularze, nadawały listy, odbierały telefony. Z kolei przedszkolaki z grupy III wykonały skrzynkę pocztową, a następnie adresowały pocztówki, które wrzucały do tej skrzynki 🏤📮✉️

22179