Przejdź do treści
slider
Przejdź do stopki

Andrzejki

Treść

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach podchodzi się do nich z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę. Tak właśnie wyglądały Andrzejki w naszym przedszkolu. Przedszkolaki również chciały tego dnia zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, co je czeka. Przeniosły się zatem do świata magii i czarów. Dzięki zabawom i wróżbom, dzieci dowiedziały się, co czeka ich w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie i zęby, kto wyjedzie na wycieczkę, bądź otrzyma ważną wiadomość) i tej bardziej odległej (np. dotyczącej tego, kim zostaną w przyszłości lub jakie imię będzie miał ich wybranek lub wybranka). Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

W grupie IV pojawiła się wyjątkowa postać- Czarownica, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wróżb. Było lanie wosku przez dziurkę od klucza, wróżby z kubeczkami, serce z imionami przyszłej miłości, a także poznawanie swoich cech charakteru, wróżba herbaciana oraz z użyciem kart. Aby odczytać niektóre z przepowiedni, dzieci musiały użyć latarki.

W grupie III pojawiły się wróżby z użyciem butów, kubeczków oraz przepowiednie ukryte w czekoladkach. Ponadto przedszkolaki kolorowały obrazki związane z Andrzejkami i wesoło bawiły się przy muzyce.

Grupa I wykonała eliksir odporności, którego musiało skosztować każde dziecko. Ponadto maluchy wróżyły z butów oraz z serca z imionami, a także poznawały swoje przyszłe zawody i wesoło tańczyły przy muzyce.

Dzieci z grupy V wykonały magiczne kolorowanki, tańczyły przy muzyce wraz z balonami, które musiały trzymać określonymi częściami ciala, robiły pociąg oraz bawiły się z użyciem chusty animacyjnej.

Przedszkolaki z grupy II rzucały monetą do wody, mając nadzieję na spełnienie życzenia, które pomyślały. Przebijały serce z imionami wybranki lub wybranka, wróżyły z butów, wykonywały magiczne eliksiry oraz kolorowały ilustracje przedstawiające andrzejkowe symbole.

21478