Przejdź do treści
slider
Przejdź do stopki

JASEŁKA

Treść

Jasełka 🎄👼🌠

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, przedszkolaki uczyły się kolęd i pastorałek. Aż w końcu nadszedł ten wyjątkowy dzień. Każda z grup zaprezentowała przed widownią, składającą się z Rodziców, Jasełka. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w Najświętszą Rodzinę, anioły, pasterzy, królów; przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, śpiewane kolędy i pastorałki, dzięki którym udało się stworzyć wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbić serca całej widowni.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Serdecznie dziekujemy Rodzicom za liczne przybycie, wspieranie i oklaskiwanie swoich pociech.

21478