Przejdź do treści
slider
Przejdź do stopki

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Treść

Magia Świąt Bożego Narodzenia 🎄☃️👼

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej magiczny, ciepły i rodzinny okres w roku. Przygotowania do nich w naszym przedszkolu trwały od wielu dni, a ich zwieńczeniem były Jasełka, z których relacje znajdują się w postach poniżej, a także spotkania przy świątecznym stole, które odbyły się w każdej z grup.

Maluchy z grupy I przygotowując się do Świąt wspólnie stworzyły kalendarz adwentowy. W pudełeczkach kalendarza ukryte były zadania, które codziennie przez cały grudzień realizowały. Dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, piekły pierniczki, tworzyły kartki świąteczne dla bliskich, uczyły się piosenek i wierszyków, suszyły pomarańcze, ozdabiały mandarynki goździkami, ubierały choinkę, oglądały film o Świętym Mikołaju, wspólnie kolędowały, a w ostatnim dniu otrzymały drobny upominek, w nagrodę za wytrwałość i cierpliwość.

Przedszkolaki z grupy II zebrały się przy pięknie udekorowanym świątecznym stole, gdzie wspólnie śpiewały kolędy, składały sobie życzenia i częstowały się przygotowanymi pysznościami.

Dzieci z grupy III w ramach przygotowania do Świąt piekły i dekorowały pierniczki, ozdabiały mandarynki, by umilić sobie obchody Wigilii, a w sali unosił się dzięki temu piękny zapach Świąt. Następnie wspólnie zasiadły do wigilijnego stołu, łamały się opłatkiem, składały sobie życzenia i częstowały się przygotowanymi smakołykami.

Przedszkolaki z grupy IV wykonały piękne bożonarodzeniowe stroiki, ubrały choinkę zorganizowały w swojej grupie "Dzień Świątecznego Sweterka" (wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane w sweterki bądź sukienki z motywem świątecznym). Wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia z bałwankiem oraz siedząc przy świątecznym stole, częstowały się pierniczkami i innymi smakołykami.

Dzieci z grupy V również piekły i dekorowały pierniczki. A przy wigilijnym stole składały sobie życzenia, serdecznie się ściskały i zajadały pyszności.

21478